wtorek, 14 grudnia 2010

Spring Season Preview: Campaigns #1


Przyszedł czas na pierwsze publikacje kampanii reklamowych na wiosnę/lato 2011.


1. Givenchy.

Riccardo Tisci zawsze miesza w swoich kampaniach dziewczyna z mężczyznami, gwiazdy z modelami. Wzeszłym sezonie dodał szczyptę kontrowersji umieszczając transseksualistę w swojej kampanii reklamowej. Tym razem w roli pierwszoplanowej występuje model Stephen Thompson. czarno-białe portrety są dziełem duetu Mert Alas and Marcus Piggott a stylizacja zajął się Panos Yiapanis. Obok Stephena w kampanii także wystąpiła stała bywalczyni u Givenchy Mariacarla Boscono, Natasha Poly, Daphne Groeneveld, Iris Strubegger, Saskia De Brauw, Pablo Otero, Jonathan Marquez. Nakładane na siebie zdjęcia przypominają modowe eksperymenty fotografii w latach pięćdziesiątych. Tisci wyjaśnia, że już od dłuższego czasu podziwia albinosów (Stephena Thompsona) oraz, że są bliscy jego światu.

2. Marc Jacobs.

Nieoczekiwanie w kampanii Marca Jacobsa można zobaczyć duńską modelkę Caroline Brasch Nielsen. Zdjęcia podobno zostały zrobione podczas pokazu w Nowym Jorku. Zdjęcie utrzymane w kolorystyce zgaszonych czerwieni i pomarańczy idealnie oddaje klimat lat 70.

3. Versace (Accessories).

Wiele było plotek na temat Kampanii Versace, od Suvi Kopponen aż do Abbey Lee, stanęło na aktorce January Jones (Versace Accessories) znaną wszystkim z serialu " Mad Man". Zawsze podchodziłem sceptycznie do udziału wszelakich gwiazd kina i muzyki w świecie mody,lecz tym razem muszę przyznać, że kampania zapowiada się rewelacyjnie.


1 komentarz: