piątek, 17 grudnia 2010

Miuccia, You've got talent !


Tworząc kolekcja dla Miu Miu na wiosne/lato 2011, Miuccia Prada myślała o wszystkich obsesjach na punkcie bycia sławnym. Wyjaśnia to obecność czerwonego wybiegu, który nawiązywał do czerwonego dywanu oraz obecność muzyki z programu "Idol" lub wycięte wypowiedzi z brytyjskiego "X Factor". Na samym początku kolekcja niczym mnie zachwyciła a wręcz zaskoczyła w negatywny sposób, jedyne co było godnego uwagi to wspomniana ścieżka dźwiękowa stworzona przez Frédérica Sancheza prawdziwego mistrza, którego chcę się słuchać bez końca.

Poprzez jaskrawe kolory i satynowe materiały początkowo kolekcja wydawała mi się tandetna i tania. I tak jedna z najbardziej oczekiwanych kolekcji stała się jednąś z najbardziej negatywnie postrzeganych.

Wystarczyło tylko jedno zdjęcie w styczniowym wydaniu niemieckiego Vogue'a aby wszystkie mankamenty kolekcji przerodziły się w prawdziwy zachwyt. Satynowe, plisowane sukienki z długimi rękawami przepasane w pasie cienkim paskiem w neonowym kolorze, nadruki przedstawiające węże wijące się w górę i w dół na egzotycznym drzewie, eleganckie łabędzie oraz kwiaty lotosu. Miuccia dodała szczyptę zadziorności do swojej celebrytki która chce być zawsze zauważona, dlatego wyposażyła ja w skórzana kurtkę o szerokich barkach w metalicznym złotym bądź srebrnym kolorze,a to wszystko zostało okraszone gwieździstymi aplikacjami.


I jak tu nie kochać Miu Miu ?
3 komentarze:

 1. I love this miu miu swan dress! This is a really great collage!

  http://themeydale.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. I love everything except the jackets. I have been trying to like them, but I've come to the conclusion it's just not for me!

  http://www.thenonfashionista.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. oj kochamy kochamy
  przede wszystkim za dystans i wyczucie kobiecych oczekiwać
  widziałeś kolekcję Zaca Posena ?
  Nie? Zajrzyj do mnie

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń